Nowe leki wspomagające leczenie niepłodności w portfolio Gedeon Richter

Budapeszt, Węgry – 24 września 2018 r. – Gedeon Richter poinformowała o podpisaniu umowy licencyjnej i dystrybucji, z brytyjską spółką L.D. Collins & Co. Limited, w celu wprowadzenia na rynek 27 krajów UE jej produktu Cyclogest® zawierającego 400 mg progesteronu i przeznaczonego do stosowania w technice wspomaganego rozrodu (ART). Zgoda na dopuszczenie produktu do obrotu na wspomnianym terytorium została już uzyskana. Rozpoczęcie sprzedaży przewiduje się na początek 2019 r., po przeniesieniu praw do obrotu na rzecz spółki Richter.

W ramach umowy po wprowadzeniu produktu na rynek spółka Richter zapłaci spółce L.D. Collins opłaty licencyjne stanowiące procent przychodu ze sprzedaży.

Cyclogest® jest uważany za korzystne uzupełnienie naszej obecnej oferty leków stosowanych w leczeniu niepłodności. Jako odpowiedzialny uczestnik sektora farmaceutycznego mamy świadomość, jak ważną rolę odgrywa płodność w życiu kobiet, i jesteśmy gotowi odpowiedzieć na ich potrzeby – podkreślił Gábor Orbán, dyrektor generalny Gedeon Richter Plc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.