Nowoczesne technologie w higienie jamy ustnej dla zdrowych dziąseł

Nowoczesne technologie w higienie jamy ustnej dla zdrowych dziąseł

Domowa higiena jamy ustnej jest kluczowa w profilaktyce chorób przyzębia. Odpowiedni dobór pasty czy szczoteczki do zębów może być bardziej istotny niż mogłoby się wydawać. Krwawiące dziąsła są przede wszystkim wynikiem niewłaściwego oczyszczania zębów związanym ze zbyt krótkim czasem szczotkowania, zbyt małą liczbą szczotkowań w ciągu dnia lub nieumiejętnie stosowaną techniką szczotkowania.

Dane z badania. wykonanego w 2018 roku podczas akcji „Po Pierwsze Zdrowie” przez prof. Górską i wsp., pokazały, że 5% osób badanych nie szczotkowało zębów w ogóle, a kolejne 15% wykonywało tę czynność raz w tygodniu. Natomiast 40% nie używało nici dentystycznej” – mówi dr n.med. , dyrektor ds. naukowych Instytutu Blend-a-med Oral-B.

W jaki sposób powinniśmy więc szczotkować nasze zęby, aby robić to prawidłowo? Z pomocą przychodzą nam nowoczesne technologie. Funkcje, w które wyposażone są nowoczesne szczoteczki do zębów, zaprojektowane zostały w taki sposób, aby wszystkie zasady prawidłowego mycia zębów stały się integralną częścią naszego szczotkowania. Pomagają one w dokładnym oczyszczaniu naszych zębów, a dzięki swoim właściwościom mają również szansę stać się naszym prywatnym asystentem w obszarze higieny jamy ustnej. Istnieje kilka podstawowych zaleceń dotyczących prawidłowego mycia zębów, które w skrócie ograniczyć można do następujących zasad:

  1. Zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie, rano i wieczorem.
  2. Mycie zębów powinno trwać 2 minuty jeśli używamy szczoteczki elektrycznej i 3 minuty jeśli używamy szczoteczki manualnej.
  3. Każdy obszar jamy ustnej, w tym również tylne zęby, powinien być szczotkowany z taką samą starannością.
  4. Ze względu na moc czyszczenia, używać należy szczoteczek elektrycznych, najlepiej z okrągłą główką, ponieważ ich kształt, zbliżony do profesjonalnych narzędzi dentystycznych, pozwala nie tylko w pełni objąć całą powierzchnię zęba, ale również dociera do przestrzeni międzyzębowych.
  5. Końcówki szczoteczek elektrycznych wymieniane powinny być co trzy miesiące.

One Reply to “Nowoczesne technologie w higienie jamy ustnej dla zdrowych dziąseł”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.