Nowy Przez Zarządu w AstraZeneca Pharma Poland

Wiktor Janicki

Z początkiem maja do AstraZeneca Pharma Poland dołączył Wiktor Janicki, który obejmie stanowisko Prezesa Zarządu spółki w Polsce. W nowej roli zaangażowany będzie w wyznaczanie strategicznych kierunków rozwoju AstraZeneca w Polsce. Wiktor Janicki będzie odpowiedzialny między innymi za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia i relacje ze stroną publiczną oraz innymi interesariuszami w kraju.

Bardzo się cieszymy, że Wiktor Janicki dołączy do naszego zespołu. Jesteśmy przekonani, że jego ogromne doświadczenie i znajomość branży farmaceutycznej pozwolą na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój i stworzą nowe perspektywy dla AstraZeneca w Polsce – powiedział Radu Rasinar, Area Vice President Central & Eastern Europe and Baltics w AstraZeneca.

Wiktor Janicki związany jest z branżą farmaceutyczną od 2003 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i za granicą Pracował dla firm takich jak Wyeth, a następnie Janssen-Cilag oraz Roche. Od 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Roche Polska. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Wiktor Janicki to jedna z bardziej rozpoznawalnych osób w branży farmaceutycznej w Polsce, uczestnik debat i dyskusji dotyczących systemu ochrony zdrowia, aktywnie angażujący się w działalność organizacji branżowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.