Paragona otwiera jedyny w swoim rodzaju kampus szkolący lekarzy z Unii Europejskiej do pracy za granicą

Paragona otwiera jedyny w swoim rodzaju kampus szkolący lekarzy z Unii Europejskiej do pracy za granicą

Firma Paragona, będąca liderem w międzynarodowej rekrutacji lekarzy, otworzyła
nowoczesny kampus, kompleksowo przygotowujący specjalistów z krajów Unii Europejskiej
do rozpoczęcia pracy w zagranicznych placówkach medycznych. Otwarcie nowego kampusu w Piasecznie pod Warszawą jest związane z rozwojem oferty Paragony oraz chęcią zapewnienia lekarzom jak najlepszych warunków do profesjonalnego szkolenia, umożliwiającego rozpoczęcie pracy za granicą.

Kompleksowa odpowiedź na potrzeby lekarzy

Niedobory kadrowe w sektorze medycznym w krajach skandynawskich, Francji czy w Wielkiej Brytanii sprawiają, że działające w nich przychodnie oraz szpitale coraz chętniej rekrutują
do pracy zagranicznych lekarzy. Wielu specjalistów rozważających kontynuację kariery
w innym kraju obawia się jednak pracy w języku obcym oraz różnic pomiędzy procedurami medycznymi. Szkolenia odbywające się na kampusie Paragony, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, mają pomóc w przezwyciężeniu tych barier.

Nasz kampus to unikalne miejsce, w którym odbywają się szkolenia dla lekarzy z wielu krajów Unii Europejskiej, takich jak np. Hiszpanii, Litwy, Chorwacji, Włoch, Rumunii, Bułgarii czy Polski. Obejmują one intensywne doskonalenie języka obcego, w tym profesjonalnych terminów medycznych oraz zawierają elementy przygotowania zawodowego, np. poznanie procedur związanych z prowadzeniem leczenia pacjenta za granicą. Pomimo formalnego uznania przez wszystkie kraje Europy dyplomów medycznych i większości specjalizacji, kraje Unii Europejskiej stawiają formalne przeszkody, w tym np. wymogi związane z bardzo wysoką znajomością języka kraju docelowego. Dla wielu lekarzy są to bariery nie do pokonania. Nasze doświadczenie pokazuje jednak, że dzięki kombinacji nauki online z kursami stacjonarnymi są oni w stanie dokonać szybkich postępów, a nauka w internacie, w sumie prastara forma nauczania, przynosi najlepsze efekty” – mówi Kinga Łozińska, Dyrektor Generalna Paragony.

Z tego powodu przed wyjazdem za granicę lekarze rekrutowani przez Paragonę odbywają intensywne szkolenia stacjonarne, w trakcie których z wykorzystaniem nowoczesnych
i sprawdzonych metod uczą się języka i funkcjonowania służby zdrowia kraju, do którego się udają. Dotychczas w ten sposób Paragona przeszkoliła ponad 1000 lekarzy specjalistów z Unii Europejskiej, którzy z sukcesem rozpoczęli pracę w placówkach medycznych zlokalizowanych we Francji, Danii, Szwecji, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Nowy kampus Paragony, na którym lekarze z całej Europy spędzać będą od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, składa się z części szkoleniowej, mieszkalnej i rekreacyjnej. Ma on pomóc firmie w zapewnieniu lekarzom bardziej komfortowych warunków nauki oraz przeszkoleniu większych grup, gdyż zapotrzebowanie na lekarzy różnych profesji na poszczególnych rynkach jest coraz większe.

Przebywając na naszym kampusie lekarze nie tylko uczą się języka, ale przede wszystkim mają możliwość porozmawiania z przyszłymi pracodawcami oraz poznania innych lekarzy, którzy zdecydowali się na rozwój kariery w zagranicznych ośrodkach. Takie podejście sprawia, że w momencie przeprowadzki i rozpoczęcia pracy specjaliści biorący udział w naszych projektach wyposażeni są we wszystkie narzędzia umożliwiające gładkie i bezproblemowe wejście w zagraniczny system medyczny” – dodaje Kinga Łozińska.

Rekrutacja do National Health Service

Większość podobnych ośrodków skupia się jedynie na przygotowaniu lekarzy do pracy
w krajach skandynawskich. Paragona jest jedyną firmą oferującą szkolenia stacjonarne również dla specjalistów, którzy zdecydowali się rozwijać swoją karierę w Wielkiej Brytanii. Jest to związane z obecną realizacją przez firmę kilkuletniego i największego do tej pory projektu dla National Health Service (NHS), czyli brytyjskiej służby zdrowia. W jego ramach do pracy w tamtejszych placówkach medycznych zrekrutowanych ma zostać kilka tysięcy lekarzy rodzinnych. Podczas o oficjalnego otwarcia kampusu, które miało miejsce 22 maja, lekarze biorący udział w programie rekrutacyjnym Paragony mieli okazję porozmawiać ze swoimi przyszłymi pracodawcami z NHS. Omawiane były szczegóły przeprowadzki do Wielkiej Brytanii i plan czekającego ich okresu adaptacyjnego.

Praca w ośrodkach National Health Service to nie tylko szansa na podniesienie kompetencji zawodowych, ale również rozwój osobisty. Program, który realizujemy wspólnie z NHS jest bardzo opiekuńczy. Jego dużą zaletą jest fakt, że lekarze rodzinni biorący udział w naszej rekrutacji nie muszą zdawać egzaminu językowego IELTS ani zawodowego OET. Ponadto oferujemy pomoc we wszystkich formalnościach związanych z relokacją, a po przybyciu
do Wielkiej Brytanii lekarze otrzymują dodatkowe szkolenia uzupełniające i wdrażające. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że dostaliśmy od NHS oficjalne zapewnienie, że ustalenia dotyczące brexitu poczynione w trakcie realizacji projektu nie wpłyną na jego przebieg” – mówi Kinga Łozińska.

Projekt realizowany przez Paragonę dla NHS podzielony jest na kilka etapów. Pilotażowa faza zakończyła się zrekrutowaniem 25 lekarzy rodzinnych do placówek zlokalizowanych
w Lincolnshire. Obecnie Paragona skupia się na pozyskaniu kolejnych 100 lekarzy
do przychodni w rejonie Central Midlands.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.