STADA przejmuje Walmark – czołową spółkę sektora consumer healthcare w Europie Środkowej

STADA przejmuje Walmark – czołową spółkę sektora consumer healthcare w Europie Środkowej

Bad Vilbel, 04 listopada 2019 r. – Grupa STADA Arzneimittel AG („STADA” lub „grupa”) poinformowała dzisiaj o nabyciu spółki Walmark a.s. („Walmark” lub „spółki”) od Mid Europa Partners [kwota nie została ujawniona].

Walmark należy do największych producentów leków i suplementów diety w Europie Środkowej, a w ofercie spółki znajdują się uznane marki w różnych kategoriach. Wśród nich warto wymienić witaminy i minerały, leki i suplementy dla dzieci i dorosłych, preparaty na stawy, kaszel i przeziębienie; a także produkty, które pozwalają zadbać o prawidłową pracę jelit i układu pokarmowego. Do najważniejszych marek należą Biopron (produkt wspomagający zachowanie optymalnej równowagi mikroflory jelitowej), Martians (suplement diety dla dzieci), Urinal (produkt wspomagający działanie układu moczowego), Proenzi (preparat wzmacniający stawy), Prostenal (suplement diety przeznaczony dla mężczyzn), Beliema (preparat dla kobiet) i Sinulan (produkt wspomagający działanie układu odpornościowego i oddechowego).

Spółka Walmark powstała w 1990 roku w Czechach i obecnie prowadzi oddziały w dziewięciu krajach Unii Europejskiej – Czechach, na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii, na Litwie, Łotwie i w Estonii – a swoje produkty sprzedaje w ponad 40 krajach świata. Firma zatrudnia ponad 540 osób i stawia na innowacyjność.

STADA planuje włączenie wysokiej jakości zakładu produkcyjnego spółki Walmark w Trzyńcu do swojej globalnej sieci produkcyjnej.

Przejmując Walmark, wzmacniamy naszą globalną ofertę markowych produktów – stwierdził dyrektor generalny STADA Peter Goldschmidt. – Nabycie portfela produktów OTC Walmark w pełni wpisuje się w naszą strategię polegającą na uzyskaniu statusu lidera na rynku markowych leków bez recepty i suplementów diety oraz leków generycznych.

STADA działa na zróżnicowanych, perspektywicznych rynkach. Grupa realizuje strategię opartą na dwóch filarach: produktach generycznych, w tym lekach specjalistycznych, oraz produktach leczniczych bez recepty. Oferta produktów Walmark doskonale uzupełni dotychczasową ofertę STADA.

Przejęcie znacząco umacnia naszą obecność w Europie Środkowej – zwłaszcza w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Ponadto poszukujemy możliwości sprzedaży produktów Walmark poza dotychczasowymi rynkami – powiedział Steffen Wagner, dyrektor ds. rynków europejskich STADA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.