Webinar „The Pathway to Scientific Impact – Challenges and Opportunities” – wirtualne spotkanie z noblistą, Charlesem M. Rice’m. Jakie wyzwania stawia przed naukowcami współczesny świat? Jaki wpływ ma nauka na nasze codziennie życie? O roli i wpływie nauki, wyzwaniach, które przed nami stawia i szansach, które nam oferuje – opowie laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny – profesor Charles M. Rice. Wydarzenie organizowane jest przez Nobel Prize Outreach we współpracy z AstraZeneca Pharma Poland i Uniwersytetem Warszawskim.
Spotkanie, skierowane do studentów, doktorantów i młodych naukowców, odbędzie się 15 czerwca o godzinie 16:00. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, którzy wcześniej dokonają rejestracji.
O ogromnym znaczeniu nauki i jej wpływie na życie i naszą codzienność mogliśmy przekonać się na przestrzeni ostatniego roku, kiedy cały świat zmaga się z pandemią COVID-19 i jej skutkami. Dlatego tematem wydarzenia wywiadu z Charlesem M. Rice’m będzie „The Pathway do Scientific Impact – Challenges and Opportunities”. Punkt widzenia noblisty pozwoli uczestnikom spojrzeć na bieżącą sytuację i spróbować znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas obecnie pytania.
Od lat współpracujemy ze środowiskami naukowymi w Polsce i na świecie. Jesteśmy bezpośrednio związani z nauką i niezwykle cieszy nas, że już po raz drugi mamy możliwość zaangażowania się w inicjatywę, która jest dla studentów i młodych naukowców w Polsce szansą na spotkanie z tak wyjątkowymi postaciami jak laureaci Nagrody Nobla – mówi Alina Pszczółkowska, Wiceprezes AstraZeneca Polska.
Wydarzenie jest częścią Nobel Prize Inspiration Initiative, globalnego programu mającego umożliwić laureatom Nagrody Nobla dzielenie się inspirującymi historiami i spostrzeżeniami ze środowiskami badawczym, naukowym i uniwersyteckim na całym świecie.
Wszyscy zainteresowani udziałem w wydarzeniu powinni dokonać rejestracji na stronie*: NPII Poland 2021 registration site.
Charles M. Rice jest kierownikiem katedry wirusologii Maurice’a R. i Corinne P. Greenbergów i pełni funkcję kierownika Laboratorium Wirusologii i Chorób Zakaźnych na Uniwersytecie Rockefellera. Jest jednym z najwybitniejszych wirusologów na świecie i wybitną postacią w badaniach nad przedstawicielami Flawiwirusów, w tym wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV). W 1981 uzyskał stopień doktora nauk biochemicznych w California Institute of Technology, gdzie prowadził badania nad wirusami RNA, a w latach 1986 – 2000 pracował na Washington University School of Medicine. Rice jest współautorem ponad 500 artykułów z dziedziny wirusologii, recenzentem wielu czasopism oraz byłym prezesem American Society for Virology, członkiem American Association for the Advancement of Science oraz USA National Academy of Sciences. Jest laureatem nagrody MW Beijernick, Dautrebande, Roberta Kocha, InBev Baillet-Latour, Lasker-Debakey Clinical Medical Research Award oraz Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny.
*Ze względów technicznych liczba miejsc ograniczona.