Zdrowa głowa w czasie pandemii? Ruszają podcasty i darmowe konsultacje psychologiczne

Zdrowa Głowa _ Arletta Szulwic i Joanna Gutral

Pandemia mocno wpłynęła na życie i zdrowie psychiczne młodych ludzi. Z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć i jak mogą sobie z nimi poradzić? Odpowiedzi podpowie kampania społeczna Remington x Zdrowa Głowa #BądźSobąPoSwojemu. Jednocześnie ruszyły zapisy na bezpłatne konsultacje psychologiczne dla młodzieży i młodych dorosłych.

Ograniczony kontakt z rówieśnikami, lekcje przed kamerą, godziny spędzone w internecie – pandemia w swoich skutkach odcisnęła duży ślad na życiu i zdrowiu psychicznym wielu młodych ludzi. Odpowiadając na wyzwania, z jakimi muszą się mierzyć w pandemicznym świecie, rusza 3-odcinkowy cykl podcastów „Zdrowa Głowa x Remington #BądźSobąPoSwojemu”. Patronem serii jest Remington – marka produktów do stylizacji włosów i zarostu.

Cykl trzech podcastów

Specjaliści zdrowia psychicznego razem z zaproszonymi gośćmi podzielą się swoimi doświadczeniami z budowania pewności siebie, opowiedzą o swoich największych wyzwaniach i tym, jak udało się im sprostać. Wytłumaczą też, jak radzić sobie z dzisiejszymi problemami, a także zachęcą do rozmawiania ze specjalistami.

Remington - Zdrowa Głowa

Tematem pierwszego odcinka będą słowa, które ranią. Doświadczeniem podzieli się Ania Kęska – twórczyni internetowa znana jako @aniamaluje. Opierając się na swoich doświadczeniach wytłumaczy, jak radzić sobie z krytyką oraz jak budować „życie po swojemu” wbrew temu, co sądzą inni.

W drugim podcaście psychoterapeuta Przemek Mućko zmierzy się ze szkodliwym frazesem „Chłopaki nie płaczą”. Opowie, jak odnaleźć się w świecie, w którym od mężczyzny wymaga się siły, sukcesów i niezależności. Wytłumaczy też, co może zrobić młody chłopak, by budować poczucie własnej wartości w oderwaniu od oczekiwań społecznych oraz stereotypów, a także opowie jak własne przekonania wpływają na naszą samoocenę.

W trzecim odcinku Joanna Flis, psycholożka i psychoterapeutka, opowie o nierealistycznych standardach w internecie. Wytłumaczy, jak filtry, edycje i wizerunki w mediach wpływają na naszą samoocenę oraz czy możliwe jest oddzielenie tego, co realne od tego, co idealne w sieci.

Młodzież odczuwa duży niepokój związany z pandemią koronawirusa. I choć każdy młody człowiek inaczej radzi sobie z takimi emocjami, wszyscy potrzebują tego samego: zrozumienia i wsparcia. Dlatego cieszymy się, że z razem marką Remington możemy podjąć ten ważny temat – mówi Joanna Gutral, psycholożka i psychoterapeutka, ½ teamu Zdrowa Głowa.

Bezpłatne porady psychologiczne dla młodzieży

Z myślą o młodych osobach Remington ufundował 50h konsultacji ze specjalistkami zdrowia psychicznego: psycholożkami i psychoterapeutkami.

Wierzymy, że budowanie pewności siebie powinno opierać się na własnej autentyczności, a nie reagowaniu na oczekiwania otoczenia i dążeniu do spełnienia narzucanych przez nie wymagań. Wiemy też, że samoakceptacja wymaga pracy i czasami potrzebna jest pomoc. Dlatego zachęcamy do wysłuchania podcastów i skorzystania z darmowej konsultacji z psychologiem – mówi Małgorzata Turek, brand manager Remington Polska.

Podcasty będzie można wysłuchać na stronie internetowej: https://zdrowaglowa.pl/.

Zapisy na bezpłatne konsultacje online z psychologami trwają tutaj: https://zdrowaglowa.bookero.pl/.

Więcej o kampanii Just for You od marki Remington: https://just-for-you.pl/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.