Leki

Opisy oraz niezależne opinie i komentarze na temat wybranych leków.

Cyclogest®

Brak komentarzy

O leku Cyclogest®

Poza regulacyjnym wpływem na owulację i menstruację progesteron odgrywa również ważną rolę w procesie zapłodnienia i utrzymania ciąży na wczesnym etapie. Globulki dopochwowe Cyclogest® zawierają 400 mg progesteronu, będącego naturalnie występującym progestagenem. Cyclogest® przygotowuje wyściółkę macicy (endometrium) na przyjęcie zarodka i tym samym pełni kluczową funkcję, wspierając fazę lutealną w ramach ART (techniki wspomaganego rozrodu).

Kategorie: Leki

Tagi:

Nintedanib

Brak komentarzy

Nintedanib został dopuszczony do stosowania w leczeniu rzadkiej choroby płuc o nazwie idiopatyczne włóknienie płuc (ang. idiopathic pulmonary fibrosis, IPF). Wykazano, że spowalnia on postęp choroby, mierzony na podstawie rocznego tempa spadku czynności płuc. Nintedanib jest jednym z dwóch leków przeciwzwłóknieniowych o udowodnionym działaniu spowalniającym progresję IPF, które są jedynymi środkami farmakologicznymi dopuszczonymi i zalecanymi do stosowania u pacjentów z IPF przez wytyczne międzynarodowe.

Czytaj dalej

Kategorie: Leki

Tagi:

Essentiale Forte, 300 mg, kapsułki

Brak komentarzy
Essentiale Forte, 300 mg, kapsułki
Essentiale Forte, 300 mg, kapsułki

Essentiale Forte, 300 mg, kapsułki. 1 kapsułka zawiera: 300 mg (Phospholipidum essentiale) fosfolipidów z nasion sojowych zawierających (3-sn-fosfatydylo)cholinę. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: olej sojowy. Wskazania do stosowania: Essentiale Forte jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym w chorobach wątroby. Zmniejsza subiektywne dolegliwości, takie jak: brak apetytu, uczucie ucisku w nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.
Czytaj dalej

Kategorie: Leki

Tagi: ,