SMECTA (Diosmectite)

Lek stosowany jest w leczeniu stanów biegunkowych u dzieci i dorosłych. Lek znalazł również zastosowanie w objawowym leczeniu bólów towarzyszących chorobom przewodu pokarmowego.


Dawkowanie

SMECTA (Diosmectite)
Smecta (Diosmectite)

Preparat do stosowania doustnego. W zapaleniu przełyku preparat stosować po posiłku, w pozostałych wskazaniach między posiłkami. Dorośli 1 saszetka 3 razy na dobę. Na początku leczenia, w przypadku ostrej biegunki dawkę dobową można podwoić. Należy rozpuścić zawartość saszetki w około 100 ml wody, wypić.

Dzieci do 1 roku życia 1 saszetka na dobę w dwóch równych porcjach. Dzieci od 1 do 2 roku życia 1-2 saszetki na dobę. Dzieci po 2 roku życia 2-3 saszetki na dobę. Należy rozpuścić zawartość saszetki w około 50 ml wody, można też podawać z półpłynnym pokarmem.

Uwaga! Podczas leczenia biegunki konieczne jest uzupełnienie płynów i elektrolitów. Jeżeli nie dojdzie do ustąpienia objawów w ciągu 2-3 dni, należy zgłosić się do lekarza. Jeżeli oprócz bólu występuje gorączka lub wymioty, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy mogą występować tendencje do zaparć, które ustępują po zmniejszeniu dawki.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Wymagana konsultacja z lekarzem

Gdy występuje u Ciebie nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy i/lub galaktozy, lub z niedobór sacharozy-izomaltozy (rzadkie choroby dziedziczne).

Gdy przyjmujesz inne leki. Zaleca się, aby inne leki podawać 2 godziny przed lub 2 godziny po zastosowaniu preparatu Smecta.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

SMECTA (Diosmectite);

1 saszetka zawiera 3 g diosmektytu (glinokrzemian); substancje czynne o znanym działaniu: glukoza, sacharoza.

Postać farmaceutyczna: Proszek do sporządzania zawiesiny doustnej.

Wskazania do stosowania: Leczenie ostrej biegunki u dorosłych i dzieci. Leczenie przewlekłej biegunki u dorosłych.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą (glukoza jednowodna, sacharynian sodu, aromat pomarańczowy, aromat waniliowy).

Podmiot odpowiedzialny: Ipsen Pharma, 65 Quai Georges Gorse, 92100 Boulogne Billancourt, Francja.

Informacji o leku udziela: Ipsen Poland Sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 29, 00-867 Warszawa, tel.: (22) 653 68 00, fax: (22) 653 68 22.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.