Czy podawanie suplementów diety w postaci plastrów zwiększa ich skuteczność?

Czy podawanie suplementów diety w postaci plastrów zwiększa ich skuteczność?

Podawanie substancji aktywnych (leków) za pomocą plastrów jest nam doskonale znane. Na pewno jest to wygodne dla pacjentów i gwarantuje systematyczne dostarczanie specyfiku do organizmu człowieka. Czy podobnie jest z suplementami diety?

Pojawiły się niedawno na rynku plastry zawierające suplementy diety – szczególnie popularne są te zawierające substancje odchudzające. Z czego wynika ich popularność i dlaczego reklamowane są jako zdecydowanie skuteczniejsze?

Z suplementami takimi jak plastry odchudzające Sliminazer jest podobnie jak z lekami. Faktycznie substancje aktywne uwalniają się przez wiele godzin gwarantując w miarę stały ich poziom w organiźmie. Jest to zasadnicza różnica w stosunku do środków podawanych w postaci tabletek czy kapsułek, gdzie ilość uwalnianych się substancji aktywnych nie jest stała w czasie. Dodatkowo omijany jest przewód pokarmowy, dzięki czemu suplement nie jest narażony na reakcję z kwasami żołądkowymi. Wchłanialność substancji podawanych za pomocą plastrów jest wyższa niż za pomocą kapsułek czy tabletek. Dzięki temu skuteczność tego typu suplementacji jest wyraźnie lepsza.

Czy każdy suplement może być podawany w postaci plastrów?

Na pewno nie można tego stwierdzić kategorycznie. Są substancje, które powinny przejśc przez układ pokarmowy i ulec przemianie i tego typu suplementy na pewno nie mogą być dostarczane bezpośrednio do organizmu poprzez skórę. Jeżeli efektem przyjmowania specyfiku ma być dostarczenie dużej ilości substancji aktywnej w jednostce czasu to kasułki i tabletki lepiej tą funkcję spełnią. Dlatego na pytanie odpowiedź musi brzmieć: „to zależy” – od celu, rodzaju substancji, stopnia jej przetworzenia, czystości itd. W przypadku suplementów na odchudzanie na pewno ta forma jest wygodna i skuteczna.

 

2 Replies to “Czy podawanie suplementów diety w postaci plastrów zwiększa ich skuteczność?

  1. Hmm… Ciekawe, jeszcze nie słyszałam o suplementach w postaci plastrów. Ja teraz biorę suplement iqgreen. Czy mogłabym brać go wraz z tym suplementem w plastrach, czy muszę zdecydować się na jednen?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.