AstraZeneca Pharma Poland otwiera kolejne biuro w Polsce

Firma zdecydowała się na zlokalizowanie nowego biura w Krakowie. Jego otwarcie zaplanowane zostało na lipiec 2021 roku.

AstraZeneca związana jest z Polską od trzydziestu lat. Firma regularnie inwestuje i zwiększa swoje zaangażowanie, przede wszystkim w obszarze badawczo-rozwojowym. Władze firmy postanowiły pójść o krok dalej i zdecydowały się na otwarcie w Polsce drugiego biura, tym razem w województwie małopolskim, w Krakowie. Jego pracownicy skupią się na najnowszych systemach komputerowych wykorzystywanych podczas badania klinicznego w obszarze zarządzania procesem badania bądź zbierania danych klinicznych, jak również zarządzać będą przebiegiem globalnych badań klinicznych.

Niezwykle cieszymy się, że będziemy otwierać nowe biuro AstraZeneca w Polsce. Kraków jest doskonałą lokalizacją na taką inwestycje – to jeden z czołowych ośrodków akademickich w kraju, centrum biznesowe południowej Polski i siedziba wielu start-upów medycznych, biotechnologicznych, a także tych działających w dziedzinie IT, AI oraz zarządzania danymi – podkreśla Barbara Kozierkiewicz, Dyrektor Globalnych Systemów Klinicznych i Wiceprezes Zarządu AstraZeneca Pharma Poland.

W ramach nowej inwestycji AstraZeneca przewiduje rozwój ścisłej współpracy z Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, międzynarodową fundacją badawczą, czyli instytutem zajmującym się rozwojem medycyny komputerowej. Działalność Sano skupia się na opracowywaniu zaawansowanych metod komputerowych służących profilaktyce, diagnozowaniu i leczeniu chorób. Bardzo cieszą nas nowe możliwości współpracy z partnerami takimi jak AstraZeneca. Wierzę, że wspólnie uda nam się zrobić wiele dobrego dla przyszłości medycyny, a przede wszystkim pacjentów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie – podkreśla dr Akradiusz Sitek, Dyrektor Sano Centrum Medycyny Obliczeniowej, Prezes Zarządu.

Nowe biuro spółki zostanie zlokalizowane w sąsiedztwie Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Otwarcie nowego biura i dalszy rozwój związanych z nim partnerstw to kolejny przykład ambicji firmy w obszarze badawczo-rozwojowym, ilustrujący rosnące zaangażowanie spółki w ekosystem innowacji w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.