Bank BNP Paribas wspiera rozwój Polpharmy

Bank BNP Paribas, jako Agent Kredytu oraz jeden z Głównych Organizatorów finansowania w konsorcjum czterech instytucji, z największym udziałem 350 mln złotych, uczestniczy w transakcji, która przyczyni się do długoterminowego rozwoju Polpharmy, w tym między innymi realizacji projektów badawczo-rozwojowych oraz inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska. Kwota finansowania wynosi 800 mln złotych.

– Bardzo się cieszymy, że możemy dalej wspierać rozwój Polpharmy, lidera na polskim rynku farmaceutycznym – mówi Łukasz Pobudejski, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.

Grupa Polpharma jest największym producentem farmaceutyków w Polsce i jedną z wiodących firm farmaceutycznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Moce produkcyjne Grupy zlokalizowane są głównie w Polsce. Zagraniczne aktywa produkcyjne obejmują również zakład w Kazachstanie i w Rosji. Grupa posiada siedem centrów badawczo-rozwojowych. Polpharma od ponad 85 lat wspiera pacjentów w każdym przedziale wiekowym, wywiera znaczący wpływ na rozwój polskiej gospodarki poprzez ciągłe inwestycje, wprowadzanie innowacji oraz prowadzenie działalności eksportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *