Bank BNP Paribas wspiera rozwój Polpharmy

Bank BNP Paribas, jako Agent Kredytu oraz jeden z Głównych Organizatorów finansowania w konsorcjum czterech instytucji, z największym udziałem 350 mln złotych, uczestniczy w transakcji, która przyczyni się do długoterminowego rozwoju Polpharmy, w tym między innymi realizacji projektów badawczo-rozwojowych oraz inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska. Kwota finansowania wynosi 800 mln złotych.

– Bardzo się cieszymy, że możemy dalej wspierać rozwój Polpharmy, lidera na polskim rynku farmaceutycznym – mówi Łukasz Pobudejski, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.

Grupa Polpharma jest największym producentem farmaceutyków w Polsce i jedną z wiodących firm farmaceutycznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Moce produkcyjne Grupy zlokalizowane są głównie w Polsce. Zagraniczne aktywa produkcyjne obejmują również zakład w Kazachstanie i w Rosji. Grupa posiada siedem centrów badawczo-rozwojowych. Polpharma od ponad 85 lat wspiera pacjentów w każdym przedziale wiekowym, wywiera znaczący wpływ na rozwój polskiej gospodarki poprzez ciągłe inwestycje, wprowadzanie innowacji oraz prowadzenie działalności eksportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.