Design polskiego urządzenia do samodzielnej kontroli piersi i profilaktyki raka doceniony przez jury konkursu DesignEuropa Awards!

Braster – system do samodzielnej kontroli piersi

Braster – system do samodzielnej kontroli piersi w celu profilaktyki raka – znalazł się w finale konkursu DesignEuropa Awards. Polskie urządzenie mające ułatwić domowe badania i zwiększyć bezpieczeństwo zdrowia kobiet przyciągnęło uwagę ekspertów z dziedziny biznesu, wzornictwa i własności intelektualnej. Czy zostanie zwycięzcą?

Przyjazne dla użytkownika funkcje i nowoczesne wzornictwo

System Braster to innowacyjne urządzenie opracowane przez firmę Braster S.A., służące do łatwego, samodzielnego badania piersi w domowych warunkach. Produkt pozwala w komfortowy, bezbolesny i wiarygodny sposób monitorować w tkance piersi rozkład temperatury oraz identyfikować jej wzrost, który może wskazywać na wystąpienie zmian o złośliwym charakterze. Taka informacja ułatwia podjęcie decyzji o udaniu się do lekarza i poddaniu dalszej diagnozie. Braster sterowany jest poprzez aplikację mobilną. Wyniki badania interpretowane są automatycznie za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji w centrum telemedycznym.

Braster – system do samodzielnej kontroli piersi (3)
Braster – system do samodzielnej kontroli piersi (3)

Na decyzję jury o nominacji urządzenia w konkursie wpłynęła przyjazność funkcji produktu dla użytkownika oraz nowoczesny design. „Wybór ośmiu finalistów spośród wielu doskonałych zgłoszeń był trudnym, lecz satysfakcjonującym zadaniem dla naszego jury. Wzory, które dotarły do finału, przyczyniają się do zwiększenia wydajności przedsiębiorstw, stanowią przykład dobrego zarządzania prawami własności intelektualnej oraz reprezentują wysoki poziom estetyczny” – skomentowała wybór finalistów Luisa Bocchietto, prezes Światowej Organizacji Wzornictwa i jednocześnie przewodnicząca jury konkursu DesignEuropa Awards.

Braster – system do samodzielnej kontroli piersi (2)
Braster – system do samodzielnej kontroli piersi (2)

System Braster został zaprojektowany przez zespół w składzie: Arif Veendijk, Grzegorz Ciupiński, Jakub Oller, Jeroen de Graaf, Michał Biernat, Reiner Halbertsma, Rogier Braak i Sander Patje.

Wzornictwo mocnym trzonem PKB

Polacy mają szczególny powód, by zgłaszać swoje uczestnictwo w konkursie. 14,9% PKB Polski generowane jest właśnie przez przedsiębiorstwa skupione wokół designu. To więcej niż średnia UE – 13,4%, co jest równe ok. 57 mld euro.

I edycja DesignEuropa Awards odbyła się w Mediolanie. Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród DesignEuropa zlokalizowana będzie w Centrum Konferencyjnym Polin w Warszawie. Ideą konkursu jest wyróżnienie i docenienie doskonałości we wzorach i zarządzaniu wzorami przez właścicieli zarejestrowanych wzorów wspólnotowych (ZWW), tak prywatnych właścicieli praw, jak i małych firm czy dużych przedsiębiorstw. Zarejestrowany wzór wspólnotowy (ZWW) jest jednolitym prawem własności intelektualnej ważnym we wszystkich 28 państwach członkowskich UE i zarządzanym przez EUIPO.

Konkurs DesignEuropa Awards organizowany jest przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 27 listopada 2018 r.

Braster – system do samodzielnej kontroli piersi (4)
Braster – system do samodzielnej kontroli piersi (4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.